Personai ir tiesības, pieprasīt un iegūt informāciju par sevi un mirušiem radiniekiem, uzrādot personas identifikācijas dokumentu, un radniecību apliecinošus dokumentus.
Personai vai iestādei ir tiesības pieprasīt un iegūt informāciju par citu personu ar tās rakstisku notariāli apstiprinātu pilnvarojumu, kā arī normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos.
LNA bezmaksas pakalpojumi:
apmeklēt lasītavas un iepazīties tajās ar valsts arhīvos uzkrātajiem dokumentiem un to uzziņu sistēmu;
Lai saņemtu Latvijas Nacionālā arhīva sniegtos pakalpojumus, pieprasījumuvar iesniegt jebkurā Nacionālā arhīva struktūrvienībā.
Latvijas Nacionālā arhīva sagatavotajām izziņām, dokumentu kopijām, izrakstiem un norakstiem ir juridisks spēks, un tie var būt par pamatu valsts un pašvaldību institūciju administratīvo aktu pieņemšanai, tiesvedībā (par sociālās apdrošināšanas stāžu, īpašumtiesību, pilsonības, represētās personas statusa iegūšanu u.c. jautājumos).
Arhīva izziņas, arhīva dokumentu kopijas, izrakstus un norakstus sagatavo 30 kalendāro dienu laikā.
Ja klients vēlas saņemt no arhīva pieprasīto dokumentu īsākā termiņā kā 30 dienas, maksai par pakalpojumu piemēro šādus koeficientus:
koeficientu 2, ja pakalpojumu sniedz 15 dienu laikā;
koeficientu 3, ja pakalpojumu sniedz 10 dienu laikā;
koeficientu 4, ja pakalpojumu sniedz 5 dienu laikā.
Par tematisko arhīva izziņu, arhīva dokumentu apskatu, sarakstu u.c. dokumentu sagatavošanas termiņiem arhīvs vienojas ar klientu.
Latvijas Nacionālajā arhīvā klienti var pieprasīt profesionāli veiktu ģenealoģisku pētījumu.
Ierosinājumus un pretenzijas par Latvijas Nacionālā arhīva struktūrvienību darbu un pieņemtajiem lēmumiem var iesniegt Latvijas Nacionālā arhīva administrācijai: Šķūņu ielā 11, Rīgā, LV - 1050; e-pasts: ; tālr. 67211059
Latvijas Nacionālā arhīva pieņemtos lēmumus var pārsūdzēt kultūras ministram, Latvijas Republikas Kultūras ministrijā, Kr.Valdemāra ielā 11a, Rīgā LV - 1364, tālr. 67078112, fakss 67078107, e-pasts: