LatviskiEnglishПо-русски
Teksta izmērsSamazināt teksta izmēruPalielināt teksta izmēruLapas karte
  Meklēt
LVAS
Arhīvs
Animācijas filmu studija “Dauka” nodod arhīvam filmas un studijas arhīvu
2010., 15.novembris

12. novembrī animācijas filmu studijas “Dauka” dibinātāji Roze Stiebra un Ansis Bērziņš nodeva arhīvam glabāšanā studijas veidoto filmu kolekciju, kā arī studijas arhīvu – ar filmu veidošanu saistītos fotodokumentus (darba momentus un kadrus no filmām) un filmu montāžas lapas.

Nodotās 100 filmas un citi dokumenti papildinās arhīvā jau esošo studijas “Dauka” fondu ar jauniem dokumentiem un studijā veidotajām filmām mūsdienīgos, digitālos formātos, kas piedāvā daudzveidīgas iespējas filmu turpmākai izmantošanai. Jaunieguvums ir liels un nenovērtējams pienesums LVKFFDA dokumentu fondā.

Animācijas filmu studijas “Dauka” aizsākumi datējami ar 1969. gadu, kad Latvijas Televīzijas struktūrvienības “Telefilma – Rīga” paspārnē tika izveidota Multiplikācijas filmu grupa. Tās dibinātāji ir zīmēto animācijas filmu žanra aizsācēji Latvijā – Roze Stiebra un Ansis Bērziņš. 1991. gadā tika nodibināta SIA Animācijas filmu studija “Dauka”, kas turpināja veidot animācijas filmas, izmantojot gan tautas pasaku motīvus, gan klasiskos bērniem veltītos sacerējumus, gan mūsdienu autoru darbus. “Daukas” filmiņām raksturīga nebēdnīga un vienlaikus ļoti sirsnīga attieksme pret apkārt notiekošo.

Studijā uzņemtas populāras un visiem zināmas animāciju filmas – “Zaķīšu pirtiņa”, “Zelta sietiņš”, “Laimes lācis”, “Fantadroms”, “Ness un Nesija”, “Kaķīša dzirnavas”, “Neparastie rīdzinieki” un daudzas citas. Pamatoti var apgalvot, ka tieši ar Rozes Stiebras un Anša Bērziņa filmām uzaugušas vairākas Latvijas bērnu paaudzes.

Visi interesenti ir laipni aicināti apmeklēt LVKFFDA un iepazīties ar studijas “Dauka” filmu kolekciju, iepriekš apmeklējumu saskaņojot ar arhīva Filmu daļu.

Arhīvs izsaka pateicību Rozei Stiebrai un Ansim Bērziņam par vērtīgo ieguldījumu nacionālā dokumentārā mantojuma papildināšanā.
atpakaļatpakaļ     uz augšu uz augšu
© Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs. Izstrādātājs: SIA "Profero", 2007
Sākumlapa