LatviskiEnglishПо-русски
Teksta izmērsSamazināt teksta izmēruPalielināt teksta izmēruLapas karte
  Meklēt
LVAS
Aktualitātes
LNA Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva jaunieguvumi – projekta “Latvijas kods” dokumentālās filmas
2014., 5.marts - 2014., 17.marts

2013. gadā Latvijas Televīzija sadarbībā ar Nacionālo Kino centru un ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu rīkoja dokumentālo īsfilmu konkursu “Latvijas kods. Latvijai 95”. Konkursa rezultātā tika uzņemtas piecas oriģinālas, mākslinieciski un informatīvi interesantas dokumentālās filmas par Latviju, tās šodienas dzīvi un cilvēkiem.

2014. gada martā arhīvs no Latvijas Televīzijas pieņēma valsts glabāšanā projekta “Latvijas kods” 2013. gadā uzņemto filmu kopijas.

Arhīva fondā turpmāk glabāsies un interesentiem būs pieejamas dokumentālās filmas:

Režisora Mārtiņa Grauda filma “Gauja – divreiz vienā upē” (studija “SKUBA films”). Filma iepazīstina ar Latvijas mūsdienu realitāti Gaujas krastos, atceroties vienu no pirmajām latviešu skaņu dokumentālajām filmām “Gauja” (1934).

Režisora Dāvja Kaņepes filma “Vadātājs” (studija “Mistrus Media”), tās uzņemšanas laikā filmas veidotāji ceļoja pa Latviju, lai atrastu, izprastu latviešu vadātājus, kas mājo pašos cilvēkos, kā arī mūsdienu Latvijas sociālo procesu vadātājus.

Režisora Daiņa Kļavas filma “Mitrais” (studija “VFS Films”) iepazīstina ar vienu no pirmajiem Latvijas profesionālajiem dabas aizsardzības inspektoriem – Māri Mitrevicu, kas ilgus darba gadus ir veltījis Gaujas Nacionālajam parkam.

Režisors un producents Zigurds Vidiņš dokumentālajā filmā “Mēstepatās” (“Studija 2”) atceras politisko situāciju Latvijā pirms 37 gadiem, kad Imants Ziedonis izveidoja domubiedru grupu “Dižkoku atbrīvotāji” – tajā darbojās Māra Zālīte, Anna Žīgure, Roze Stiebra, Andris Buiķis, Vitolds Kucins u.c. Grupas dalībnieki filmā jau ar šodienas pieredzi atceras laiku, kad Latvijas neatkarība bija tāls, nereāls sapnis. Filmas mūzikas autors ir komponists Mārtiņš Brauns.

Režisoru Ivara Zviedra un Ineses Kļavas dokumentālā īsfilma “Štābs Ipiķi” (“Anša Epnera studija AVE”) stāsta par dzīvi Latvijas tālākajā apdzīvotajā punktā pie Igaunijas robežas – Ipiķos. Filma poētiski ataino pilsētas un lauku bērnu attiecības, apcer, kā cilvēku dzīves “trajektorijas” var ietekmēt dzīvesvieta.

Pateicoties veiksmīgajiem projekta rezultātiem un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālajam atbalstam, arī 2014. gadā turpināsies projekts “Latvijas kods”, kas dos iespēju dokumentālistiem uzņemt jaunas filmas par Latviju.


atpakaļatpakaļ     uz augšu uz augšu
© Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs. Izstrādātājs: SIA "Profero", 2007
Sākumlapa