Raksti periodikā
 25. marta upuru piemiņai  // Kurzemes Vārds. - (2007, 21.marts). - ("Dažādi").

Atceroties un godinot 1949.gada 25.marta komunistiskā terora upurus, muzeja nodaļa "Liepāja okupāciju režīmos" (K.Ukstiņa ielā 7/9) šogad rīko vairākus pasākumus.

Šās muzeja nodaļas vadītāja Aina Burija informēja, ka 22.martā pulksten 14 atklās tematisku izstādi ""Krasta bangas" 1949.gada 25.martā", kas izveidota sadarbībā ar Latvijas Valsts arhīvu, Liepājas zonālo Valsts arhīvu, Liepājas Politiski represēto klubu un Liepājas domes Kultūras pārvaldi. Tajā eksponētās arhīvu dokumentu kopijas un fotomateriāli stāsta par izsūtīšanu un dzīvi Sibīrijā. Izstādes atklāšanā piedalīsies Latvijas Valsts arhīva Sabiedrisko attiecību un dokumentu popularizācijas daļas vadītāja Aija Kalnciema, vadītājas vietniece Iveta Šķiņķe, kas iepazīstinās, kā top grāmata par 1949.gada 25.martā aizvestajiem cilvēkiem, un Liepājas zonālā Valsts arhīva direktore Gunta Drēziņa.

Kāda bija tā piektdiena 1949.gada 25.martā, kad tika veikta okupācijas varas, PSRS Valsts drošības ministrijas Latvijas iedzīvotāju izsūtīšanas operācija, kas saucās "Krasta bangas"? Vispirms tumsā klauvēja pie izvedamo durvīm, lika savākt mantas, iesēdināja kravas mašīnās un karavīru pavadībā aizveda līdz dzelzceļa stacijai, iekrāva lopu vagonos un aizveda uz Sibīriju – Krasnojarskas novada Novosibirskas, Tomskas, Omskas, Irkutskas un Amūras apgabaliem – uz mūžīgiem laikiem, bez tiesībām atgriezties. Pavisam 33 ešelonos no Latvijas aizveda 41862 cilvēkus, no Liepājas un Aizputes apriņķiem – 3892. "Krasta bangas" notika pēc Vissavienības Komunistiskās (boļševiku) partijas Centrālās Komitejas un PSRS Ministru Padomes 1949.gada 20.janvāra pilnīgi slepena lēmuma "Par kulaku, viņu ģimeņu, bandītu un nacionālistu, kas atrodas nelegālā stāvoklī, bruņotās sadursmēs kritušo un notiesāto bandītu ģimeņu izvešanu no Lietuvas, Latvijas un Igaunijas teritorijas" un pēc Latvijas PSR Ministru Padomes 1949.gada 17.marta lēmuma "Par kulaku ģimeņu izsūtīšanu ārpus Latvijas PSR".

25.martā – Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā – pulksten 11 Liepājas Evaņģēliski luteriskajā Lutera baznīcā (Jelgavas ielā 60) notiks piemiņas dievkalpojums, kurā kalpos mācītājs Raitis Šēners un piedalīsies ansamblis "Gaismiņa". Turpat pulksten 13 gaidīs autobuss, lai dotos uz atceres pasākumu Tores stacijā, kas sāksies pulksten 14.