LatviskiEnglishПо-русски
Teksta izmērs Samazināt teksta izmēruPalielināt teksta izmēru
Ventspils ZVA
Talsu  Ventspils rajonu dokumenti
LVAS
template error: unable to read resource: "/system/components/zurnals/menu/tmpl/fe-menu-left.tmpl"
  Meklēt
Dziesmu un deju svētku tradīcijas arhīvu dokumentos - Ventspils rajonā
2008
24.Jūnijs
Zonālie valsts arhīvi - Ventspils ZVA
01.01   - IEVADS -

1. Piltenes pilsētas izpildu komitejas 1947.gada 7.jūnija sēdes protokols Nr.10 par kultūras darbu pilsētā (Ventspils ZVA, 272.f., 1.apr., 7.l., 9.lp. Noraksts)

Izvilkums no izpildkomitejas sēdes protokola Nr.10

(..)

Sāpīgs ir kora jautājums. Kora dalībnieku skaits ir par mazu, kas izskaidrojams ar lauku darbiem un tuvojošos siena pļauju. Paredzēts nodibināt vīru kori – kvarteti.

(..)

Piltenes pilsētas izpildu komitejas priekšsēdētājs S.Vasiļonoks
Sekretāre Z.Ornovska


2. Latvijas PSR Ministru Padomes un Latvijas komunistiskās ( boļševiku) partijas Centrālās Komitejas 1947.gada 23.septembra lēmums Nr.19 par Dziesmu svētku sarīkošanu 1948.gadā (Ventspils ZVA kolekcija, 1.apr., 23.l., 25-29.lp. Izpildu komitejai piesūtīts eksemplārs.)

1947.gada 23.septembrī

Izvilkums no LPSR MP un LK (b)P CK
lēmuma Nr.19

(..)

  1. Sakarā ar Pirmo latviešu dziesmu svētku 75 gadadienu sarīkot Padomju Latvijas Dziesmu svētkus, plaši demonstrējot latviešu tautas muzikālās kultūras sasniegumus PSR Savienības brālīgo tautu saimē.
  2. Noteikt, ka Dziesmu svētkos piedalās visi kultūras un izglītības iestāžu, arodbiedrību, skolu, speciālo un augstāko mācību iestāžu, arodskolu un FRA skolu mākslinieciskās pašdarbības kori, republikas profesionālie kori, orķestri, valsts teātri, Latvijas PSR Ministru Padomes Radiofikācijas un radiofonijas komiteja un Latvijas PSR valsts filharmonija.
  3. Republikāniskos Dziesmu svētkus rīkot Rīgā trīs dienas laikā no 1948.gada 17.-22.jūlijam Pirmo dienu svētkus sarīkot „Daugavas” stadionā, bet pārējās dienas speciāli iekārtotā laukumā Mežaparkā. Noteikt apvienotā kora dalībnieku kopskaitu – 30 000 cilvēku, no tiem 23 000 pieaugušo un 7000 bērnu – skolēnu.

Apriņķu centros un republikas pakļautības pilsētās Dziesmu svētkus sarīkot laikā no 1948.gada 10.līdz 15.jūnijam.
1948.gada jūnijā visos republikas teātros, kino un mūzikas iestādēs sarīkot speciālu mūzikas dekadu.

(..)

Latvijas PSR Ministru padomes priekšsēdētāja vietnieks M.Plūdonis
Latvijas K(b)P Centrālās Komitejas sekretārs J.Kalnbērziņš


3. Ventspils apriņķa kultūras un izglītības tīkla darbinieku 1948.gada 29.-30.janvāra semināra protokols Nr. 11 par koru gatavošanos Dziesmu svētkiem (Ventspils ZVA, 78.f., 1.apr., 15.l., 1-3.lp. Oriģināls)

Izvilkums no semināra protokola Nr.11

(..)

Jautājumi un pārrunas.

(..)

Ēdoles t.n. pārz. Tomsoni. Kā paraugu norāda Sārnates ciema kori, kurā 40 dalībnieki.
Ventspiliešiem jāparāda Dziesmu svētkos ka tie mīl un var dziedāt.
b.Šulcs tuvāk pakavējas un norāda kādi Ventspils apr. novadu tautas tērpi, kā izgatavojami un cik vajaga materiālu un kāds.
B.Levintāls paskaidro, kā noformēt lai iespējami ātrāk dzirnavās varētu pārstrādāt vilnu tērpu pagatavošanai.

Semināra vad. Kultūras un izgl. iest. nod. vad. Čakstiņš
Protokoliste :Kultūras un izgl. iest. nod. inspekt. Šneidere


4. Ventspils apriņķa Kultūras un izglītības iestāžu nodaļas 1948.gada 6.februāra pavēle Nr.9 par gatavošanos Dziesmu svētkiem (Ventspils ZVA, 78.f., 2.apr., 3.l., 4-7.lp. Oriģināls)

1948.gada 2.februārī

Izvilkums no Kultūras un izglītības iestāžu
nodaļas pavēles Nr.9

(..)

22.§

Lai sekmīgi veiktu sagatavošanos Latvijas vispārējiem Dziesmu svētkiem visos pagastos sastādīt Dziesmu svētku komisijas, kuru priekšsēdētāji ir pagastu izpildu kom.pr-tāji, viņu vietnieki partorgi, ka locekļi kultūras un izglītības iest. vadītāji , komsorgi, koru atbildīgie diriģenti, pag.aktīva un inteliģences pārstāvji.

23.§

Pagastos izvest aktīvu Dziesmu svētku popularizēšanas darbu, noturot speciālas lekcijas un pārrunas par Dziesmu svētkiem, iedzīvotāju vidū iesaistot šinī darbā vietējo pagasta inteliģenci.

24.§

Tautas namos, bibliotēkās un skolās izveidot uzskatāmo aģitāciju (plakātus, lozungus, sienas avīzes) par Dziesmu svētkiem. Iekārtot izstādes, kas atspoguļotu latviešu dziesmu svētku vēsturi un Dziesmu svētku 75.g.dienas jubileju. Šim pasākumam savākt par bijušajiem Dziesmu svētkiem visus esošos materiālus uz vietām un iespējami papildināt ar jauniem materiāliem no preses un literatūras, par Dziesmu svētku 75.gada dienu.

25.§

Bibliotēkām gatavot albūmus no Dziesmu svētku aprakstu un ilustrāciju izgriezumiem un vietējo koru raksturīgākajiem foto uzņēmumiem.

26.§

Pie tautas namiem un bibliotēkām dibināt rokdarbu pulciņus un organizēt kolektīvu tautas tērpu izgatavošanu uz vietām.

27.§

Organizēt tēlotājas un lietišķās mākslas pulciņus, mākslas priekšmetu izgatavošanu un vākšanu no citiem, izstādīšanai Centrālā izstādē, Vispārējo Dziesmu svētku laikā Rīgā.

28.§

Raudzīties, lai koru mēģinājumi notiktu ne retāki ka 2 reizes nedēļā un lai visi pieteikušies dziedātāji kārtīgi apmeklētu noliktos mēģinājumus.

29.§

Rīkot koru sadziedāšanas koncertus un rūpēties par tautas tērpu gatavošanai vajadzīgo materiālu savlaicīgu sagādi.

30.§

Labākos korus sagatavot radio pārraidei.

31.§

Uz Dziesmu svētkiem līdztekus koriem, tāpat sagatavot arī labākos tautisko deju pulciņus un orķestrus.

(..)

Ventspils apr. K/i iest. nod. Vadītājs / paraksts/


5. Ventspils apriņķa Kultūras un izglītības iestāžu nodaļas tīkla darbinieku 1948.gada 27.-28.februāra semināra protokols Nr.2 par gatavošanos apriņķa Dziesmu svētkiem (Ventspils ZVA, 78.f., 1.apr., 15.l., 4-5.lp. Oriģināls)

Izvilkums no semināra protokola Nr.2

(..)

Vislielāko vērību piegriezt apr. Dziesmu svētkiem. Tiem jākļūst par iespaidīgiem tautas svētkiem. Katra kora diriģentam jābūt darba grafikai.
Izvest sacensības starp koriem, organizējot koru sadziedāšanas koncertus. Pagastos iedarbināt pagastu skatu komisijas, kurām ir jāvada koru sagatavošanās darbs uz vietām

(..)

Semināra vadītājs. Ventspils apr. K/i iest. nodaļas vad. Čakstiņš
Protokoliste K/i iest. nod. grāmatvede Ziemele


6. Latvijas PSR Ministru Padomes Kultūras un izglītības iestāžu komitejas 1948.gada pavēle Nr.241 par pasākumiem Dziesmu svētku sarīkošanai 1948.gadā (Ventspils ZVA, 78.f., 1.apr., 2.l., 42-46.lp. Kopija)


7. Latvijas PSR Ministru Padomes 1948.gada 11.marta lēmums Nr.241 par Padomju Latvijas Dziesmu svētku sarīkošanu 1948.gadā (Ventspils ZVA kolekcija, 3.apr., 22.l., 90.lp. Izpildu komitejai piesūtīts eksemplārs. Krievu valodā)

1948.gada 11.martā

Izvilkums no Ministru Padomes
lēmuma Nr.241

(..)

  1. Sarīkot Padomju Latvijas Dziesmu svētkos apriņķos divos termiņos 1948.gada 3.-4. un 10.-11.jūlijā, aptverot visus esošos korus.
  2. Republikas pakļautības pilsētās (Liepājā, Ventspilī, Daugavpilī, Jelgavā) Dziesmu svētkus rīkot kopā ar apriņķi.

(..)

15. Atļaut koru kolektīviem izmantot savus karogus

(..)

Latvijas PSR Ministru Padomes priekšsēdētājs V.Lācis
Latvijas PSR Ministru Padomes Lietu pārvaldnieks I.Bastins


8. Ventspils apriņķa Kultūras un izglītības iestāžu nodaļas tīkla darbinieku un Ventspils pilsētas Kultūrizglītības iestāžu nodaļas, bibliotēkas un kluba darbinieku 1948.gada 26.-27.marta semināra protokols Nr.3 par gatavošanos Dziesmu svētkiem (Ventspils ZVA, 78.f., 1.apr., 15.l., 7-10.lp. Oriģināls)

Izvilkums no semināra protokola Nr.3

(..)

II

Užavas t.n. vad. Orbanta ziņojums. B. Orbants atskaitījās par Dziesmu svētku izvešanu. Dziesmas ir apmācītas tā, ka var izvest jau kopmēģinājumus. Aprīļa mēnesī notiks kopmēģin. Užavai ar Sārnates kori. Uz mēģin. ierodas 60 % un koru diriģents ir enerģisks. Par Dz. svētkiem ir noturētas 3 lekcijas. Ir iesākta arī tautas tērpu sagatavošana, sarunātas 2 vietas kur tiks austi tautas tērpi, audīs paši kora dalībnieki veco speciālistu audēju vadībā. Rokdarbu pulciņš ir jau paveicis izstrādāt tautas tērpu kreklus un blūzes.

(..)

Ances t.n. vad. Ozolpupa ziņojums. Uz Dziesmu svētkiem tautas nams ir slikti sagatavojies. Reģistrēti ir 40 dziedātāji, bet mēģinājumos piedalās mazāka daļa un katreiz savādā sastāvā. Attiecībā uz tautas tērpu sagatavošanu nekas nav darīts.

(..)

Semināra vadītājs : Čakstiņš
Protokoliste : Roževica


9. Ventspils apriņķa Kultūras un izglītības iestāžu nodaļas tīkla darbinieku 2948.gada 27.-28.aprīļa semināra protokols Nr.4 par Dziesmu svētku koru kopmēģinājumu organizēšanu (Ventspils ZVA, 78.f., 1.apr., 15.l., 11-14.lp. Oriģināls)


10. Ventspils apriņķa Kultūras un izglītības iestāžu nodaļas 1948.gada 7.maija pavēle Nr.28 par rājiena izteikšanu Dundagas kultūras nama direktoram (Ventspils ZVA, 78.f., 2.apr., 3.l., 14.lp Oriģināls)

Ventspilī

2948.gada 7.maijā

Izvilkums no Kultūras un izglītības iestāžu
nodaļas pavēles Nr.28

(..)

§ 3

Izsaku stingro rājienu Dundagas kultūras nama direktoram Šulcam Žanim Anša d. Par to, ka šg.18.aprīlī Dundagas kultūras nama sarīkojumā, kad notika turpat 3 pagastu koru sadziedāšanās kopmēģinājums, pretēji apriņķa izpildu komitejas priekšsēdētāja un apr. kult. un izglītības iestāžu nodaļas vadītāja norādījumiem tika iekasējis ieejas maksu no koru dalībniekiem, kuri bija spiesti palikt par nakti kultūras namā gaidot uz vilciena attiešanu atceļā uz mājām.

(..)


11. Piltenes pilsētas izpildu komitejas 1948.gada 16.maija sēdes protokols Nr.4 par Dziesmu svētku komisijas ievēlēšanu (Ventspils ZVA, 272.f., 1.apr., 8.l., 21. lp. O.p. Oriģināls)


12. Ventspils apriņķa Kultūras un izglītības iestāžu tīkla darbinieku 1948.gada 27.-28.maija semināra protokols Nr.5 par gatavošanos Dziesmu svētkiem (Ventspils ZVA, 78.f., 1.apr., 15.l., 15-18.lp. Oriģināls)

Izvilkums no semināra protokola Nr.5

(..)

Užavas t.n. vad.b.Orbants ziņo, ka koris no Dz. sv. repert. iestudējis 28 dziesmas. Mēģinājumi notiek 2 x nedēļā. Koris maija mēn. Sniedzis 2 koncertus. Pēdējā laikā dziedātāji nekārtīgi ierodas uz mēģinājumiem, caurmērā 50 %. Lai uzlabotu stāvokli b.Orbants sastādījis grafiku, kā dziedātāji no atsevišķām darba vietām ierodas uz mēģinājumiem, kas uzrāda sek. % - t.n.darbin.80 %, skolas darbin. 69 %, komjaunieši 68%, izp. komitejas darbin. 67 % un 5 vietā deputāti 64 %. Grafiku ievietos sienas avīzē, kā arī piesūtīs dziedātāju darba vietām.

(..)

Semināra vadītājs Čakstiņš
Protokoliste Ziemele


13. Latvijas PSR Centrālās Dziesmu svētku komisijas norādījumi par Dziesmu svētku organizēšanu apriņķos 1948.gada jūlijā (Ventspils ZVA, 38.f., 1.apr., 5.l., 2-5.lp. Kopija)


14. Ventspils apriņķa koru saraksts apriņķa Dziesmu svētkiem 1948.gada 10.-11.jūlijā (Ventspils ZVA, 78.f., 1.apr., 18.l., 1.lp. Oriģināls)


15. 1948.gada Vispārējo Dziesmu svētku Ventspils apriņķa koru dalībnieku uzskaite (Ventspils ZVA, 78.f., 1.apr., 18.l., 4.lp. Oriģināls)


16. Ventspils apriņķa Kultūras un izglītības iestāžu nodaļas 1948.gada 17.augusta pavēle Nr.45 par nodaļas vadītājas komandējumu uz Rīgu, sakarā ar Dziesmu svētku republikāniskā biroja telefonisku izsaukumu (Ventspils ZVA, 78.f., 2.apr., 3.l., 22.lp. o.p. Oriģināls)


17. Latvijas PSR Ministru Padomes Kultūras un izglītības iestāžu komitejas 1949.gada 17.janvāra pavēle Nr.17 par Dziesmu dienu sarīkošanu apriņķos 1949.gada 9.-10.jūlijā (Ventspils ZVA, 78.f., 1.apr., 2.l., 49-51.lp. Izpildu komitejai piesūtīts eksemplārs)

Rīgā

1949.gada 17.janvārī

Izvilkums no Kultūras un izglītības iestāžu
komitejas pavēles Nr.17

(..)

6. Uzņēmumos, iestādēs, kolchozos un padomju saimniecībās „Dziesmu dienām” jāgatavojas pašdarbības veidā ārpus darbalaika

(..)

11. Uzlikt par pienākumu apriņķu (pilsētu) kultūras un izglītības iestāžu nodaļu vadītājiem :

(..)

d) visiem līdzekļiem veicināt koru dalībnieku iniciatīvu tautas tērpu izgatavošanā no personīgā materiāla, palīdzot noorganizēt vilnas pārstrādāšanu un krāsošanu vietējos rūpkombināta uzņēmumos;

e) izvērst sistemātiski politiskās audzināšanas darbu mākslinieciskās pašdarbības dalībnieku vidū organizējot lekcijas, referātus un pārrunas par politiskām, populāri zinātniskām un literārām tēmām.

(..)

Latvijas PSR Ministru Padomes Kultūras un izglītības
iestāžu komitejas priekšsēdētājs Āboliņš

Pielikums Nr.4
Latvijas PSR Ministru Padomes
Kultūras un izglītības iestāžu komitejas
1949.gada 17.janvāra pavēlei Nr.17

Izvilkums no republikas 1949.gada Dziesmu dienām paredzēto dziedātāju skaita saraksta

(..)

5.Ventspils apriņķa 3000


18. Pārskats par Dundagas kultūras nama koru, tautisko deju kolektīvu un pūtēju orķestra gatavošanos 1949.gada Dziesmu dienām (Ventspils ZVA, 78.f., 1.apr., 18.l., 5., 7.lp. Oriģināls)


19. Pārskats par Ances pagasta koru, tautisko deju kolektīvu un pūtēju orķestra gatavošanos 1949.gada Dziesmu dienām (Ventspils ZVA, 78.f., 1.apr., 18.l., 6.lp. Oriģināls)

Izvilkums no pārskata

(..)

7. Vajadzīgie materiāli tautas tērpiem – aužamos diegus un drēbju krāsas

(..)

Ances tautas nama vadītājs


20. Pārskats par Piltenes koru, tautisko deju kolektīvu un pūtēju orķestra gatavošanos 1949.gada Dziesmu dienām (Ventspils ZVA, 78.f., 1.apr., 18.l., 8.lp. Oriģināls)


21. Pārskats par Ziru tautas nama koru, tautisko deju kolektīvu un pūtēju orķestra gatavošanos 1949.gada Dziesmu dienām (Ventspils ZVA, 78.f., 1.apr., 18.l., 5., 9.lp. Oriģināls)


22. Pārskats par Ugāles pagasta koru, tautisko deju kolektīvu un pūtēju orķestra gatavošanos 1949.gada Dziesmu dienām (Ventspils ZVA, 78.f., 1.apr., 18.l., 10.lp. Oriģināls)


23. Pārskats par Užavas pagasta koru, tautisko deju kolektīvu un pūtēju orķestra gatavošanos 1949.gada Dziesmu dienām (Ventspils ZVA, 78.f., 1.apr., 18.l., 11.lp. Oriģināls)


24. Pārskats par Vārves pagasta koru, tautisko deju kolektīvu un pūtēju orķestra gatavošanos 1949.gada Dziesmu dienām (Ventspils ZVA, 78.f., 1.apr., 18.l., 12.lp. Oriģināls)


25. Ventspils pilsētas un apriņķa Dziesmu dienu štāba 1949.gada 16.maija sēdes protokols par Dziesmu dienu komisijas izveidošanu (Ventspils ZVA, 78.f., 1.apr., 19.l., 5-6.lp. Oriģināls)


26. Ventspils pilsētas un apriņķa 1949.gada Dziesmu dienu žūrijas komisijas protokols par labāko koru apbalvošanu (Ventspils ZVA, 78.f., 1.apr., 19.l., 1-2.lp. Noraksts)

Izvilkums no Dziesmu dienu žūrijas komisijas protokola

Žūrijas komisijas sastāvs :

  1. LPSR Nopelniem bagātais mākslas darbinieks Žukovs M.
  2. Virsdiriģents Prūsis H.
  3. Latvijas PSR Valsts Operas un baleta teātra baletmeistars Priede
  4. Kultūras un izglītības iestāžu komitejas pārstāvis Gusārs A.
  5. Ventspils pilsētas Kultūras un izglītības iestāžu nodaļas vadītāja Valdmane O.
  6. Ventspils apriņķa Kultūras un izglītības iestāžu nodaļas vadītājs Ramšs
  7. Ventspils pilsētas aģitācijas un propagandas daļas vadītāja Šulmeistare
  8. Ventspils pilsētas aģitācijas un propagandas daļas vadītājs Skrabe
  9. Ventspils novada pētīšanas muzeja direktors Šulcs A.
  10. Izrunas konsultante Krače E.
  11. Ventspils pilsētas un apriņķa deju kolektīva vadītāja Znotiņa K.
  12. Ventspils apriņķa komjaunatnes komitejas sekretāre Danne V.

(..)

Žūrijas komisijas priekšsēdētājs Zukovs
Sekretārs Gusars


27. Ventspils apriņķa Dziesmu dienu komisijas 1949.gada 29.janvāra sēdes protokols par rajona diriģentu instruēšanu (Ventspils ZVA, 78.f., 1.apr., 19.l., 4.lp. Oriģināls)


28. Ventspils pilsētas un apriņķa 1949.gada Dziesmu dienas žūrijas komisijas 1949.gada 17.jūlija protokols par Dziesmu dienas norisi un labāko koru apbalvošanu (pielikumā Dziesmu dienas komisijas apbalvošanai ieteikto labāko lietišķās mākslas pašdarbības izstādes darbu un to autoru saraksts) (Ventspils ZVA, 78.f., 1.apr., 19.l., 7-8.lp. Oriģināls)

Ventspilī

1949.gada 17.jūlijā

Izvilkums no žūrijas komisijas
protokola

(..)

1.Žūrijas komisija konstatē :

Ventspils pilsētas un apriņķa 1949.gada Dziesmu dienās 17.jūlijā Ventspilī piedalījās :
39 kori ar 1583 dalībniekiem, tajā skaitā 15 bērnu kori ar 512 dalībniekiem. 3 deju kolektīvi ar 50 dalībniekiem, 3 pūtēju orķestri ar 36 dalībniekiem. Kopskaitā 45 mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi ar 1669 dalībniekiem.
Tēlotājas-lietišķās mākslas pašdarbības izstādē piedalījās 78 tēlotājas-lietišķās mākslas autori ar 514 eksponātiem.
Dziesmu dienu kopējais apmeklētāju skaits 12000 cilvēku.

(..)

Žūrijas komisijas priekšsēdētājs Žukovs M.
Serkretārs Gusars A.


29. Ventspils pilsētas un apriņķa Dziesmu dienu budžeta projekts 1949.gadam (Ventspils ZVA, 78.f., 1.apr., 19.l., 9.lp. Oriģināls)


30. Piltenes pilsētas izpildu komitejas 1949.gada 11.novembra sēdes protokols Nr.19 par Dziesmu svētku komisijas ievēlēšanu (Ventspils ZVA, 272.f., 1.apr., 26.l., 36.lp. Oriģināls)


31. Latvijas PSR Ministru Padomes Kultūras un izglītības iestāžu komitejas 1950.gada 21.februāra pavēle Nr.53 par gatavošanos Otrajiem Padomju Latvijas Dziesmu svētkiem (Ventspils ZVA, 264.f., 1.apr., 12.l., 1-4.lp. Izpildu komitejai piesūtīts eksemplārs)


32. Fotomateriāls – Ventspils rajona Dziesmu svētki 1950.gadā (Ventspils ZVA, 898.f., 1.apr., 125.l.)



33. Piltenes pilsētas izpildu komitejas Kultūrizglītības komisijas 1952.gada 10.janvāra sēdes protokols Nr.1 par kultūras nama kora nodarbībām (Ventspils ZVA, 272.f., 1.apr., 78.l., 2.lp. Oriģināls)

Piltenē

1952.gada 10.janvārī

Izvilkums no Kultūrizglītības komisijas
sēdes protokola Nr.1

(..)

Par kora nodarbību izvešanu norāda b. Zelmenis, ka kora mēģinājumi notiek ļoti maz apmeklētājiem un ir arī gadījumi, ka uz mēģinājumu ierodās tikai daži dalībnieki un mēģinājumu nevar izvest. Vainojama šinī lietā ir Kultūras nama vadība, jo galvenā vērība tiek piegriezta ansambļa organizēšanā. Tā viena daļa dziedātāju, kuri dzied ansamblī, kori neapmeklē. Tomēr tāds stāvoklis ir nepielaižams, jo korim jābūt galvenajam.

(..)


34. Ventspils pilsētas un rajona mākslinieciskās pašdarbības skates komisijas 1954.gada 17.maija sēdes protokols Nr.5 par gatavošanos pilsētas un rajona Dziesmu dienai 1954.gadā (Ventspils ZVA, 264.f., 1.apr., 22.l., 10-12.lp. Oriģināls)


35. Latvijas PSR Kultūras ministrijas 1954.gada 27.maija pavēle Nr.502 par Padomju Latvijas Dziesmu svētku sagatavošanas pasākumiem 1955.gadā (Ventspils ZVA, 36.f., 1.apr., 6.l., 70-74.lp. Izpildu komitejai piesūtīts eksemplārs. Krievu valodā)


36. Ventspils pilsētas un rajona izpildu komiteju 1954.gada 20.jūnija lēmums Nr.1 par Padomju Latvijas 1955.gada Dziesmu svētku sagatavošanu un sarīkošanu (Ventspils ZVA, 264.f., 1.apr., 8a.l., 38-39.l. Kopija)

Ventspilī

1954.gada 20.jūnijā

Izvilkums no izpildu komitejas
lēmuma Nr.1

(..)

  1. Par Ventspils pilsētas un rajona virsdiriģenti Dziesmu svētkos apstiprināt b. Salmiņu – Ventspils mūzikas skolas direktori

(..)

Ventspils pilsētas DDP izpildu komitejas priekšsēdētājs Vaļinieks
Ventspils rajona DDP izpildu komitejas priekšsēdētājs Vende
Ventspils pilsētas DDP izpildu komitejas sekretāra v. Kučumova
Ventspils rajona DDP izpildu komitejas sekretārs Sula


37. Ventspils pilsētas un rajona Dziesmu dienas komisijas 1954.gada 26.jūnija sēdes protokols Nr.6 par Dziesmu dienas programmas apstiprināšanu un organizatoriskiem jautājumiem (Ventspils ZVA, 264.f., 1.apr., 22.l., 13-14.l. Oriģināls)


38. Ventspils pilsētas un rajona 1954.gada Dziesmu dienas organizēšanas komisijas 1954.gada 30.jūlija protokols par gatavošanos Dziesmu dienai (Ventspils ZVA, 264.f., 1.apr., 22.l., 15-16.lp. Oriģināls)


39. Ventspils rajona izpildu komitejas 1955.gada 26.aprīļa lēmums Nr.111 par Piltenes pilsētas un ciema gatavošanos Padomju Latvijas Dziesmu svētkiem (Ventspils ZVA, 299.f., 1.apr., 123.l., 9-12.lp. Oriģināls)


40. Piltenes pilsētas izpildu komitejas 1955.gada 12.februāra sēdes protokols Nr.6 par gatavošanos Dziesmu svētkiem (Ventspils ZVA, 272.f., 1.apr., 125.l., 3-7.lp. Oriģināls)


41. Ventspils pilsētas un rajona 1955.gada Padomju Latvijas Dziesmu svētku sagatavošanas un izvešanas komisijas protokols par Dziesmu karu, deju kolektīvu sacensību un svētku koncertu un lietišķās un tēlotājas mākslas izstādi (Ventspils ZVA, 265.f., 1.apr.,22.l., 36-40.lp. Oriģināls)


42. Ventspils rajona Ameles tautas nama paskaidrojums 1958.gada pārskatam par kultūras darbu ciemā (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 33.l., 9.lp. Oriģināls)

Ventspils rajona Kultūras nodaļas vadītājam

Sastādot 1958.gada atskaiti, parādās, ka nedarbojas koris. Koris nedarbojas sakarā ar diriģenta trūkumu.

Ameles tautas nama vadītāja /paraksts/


43. Piltenes pilsētas izpildu komitejas 1960.gada 11.maija lēmums Nr.18 par gatavošanos Dziesmu svētkiem (Ventspils ZVA, 272.f., 1.apr., 220.l., 51.lp. Oriģināls)


44. Ielūgums uz Republikānisko deju svētku koncertu 1960.gada 22.jūlijā (Ventspils ZVA, 37.f., 1.apr., 80.l., 54.lp. Oriģināls)


45. Piltenes pilsētas Kultūras komisijas 1964.gada 20.janvāra sēdes protokols par kora un deju kolektīva darbības atjaunošanu sakarā ar Dziesmu un deju svētkiem (Ventspils ZVA, 272.f., 1.apr., 312.l., 1.lp. Oriģināls)


46. Piltenes pilsētas izpildu komitejas 1964.gada 22.janvāra lēmums Nr.6 par gatavošanos Padomju Latvijas Dziesmu un deju svētkiem (Ventspils ZVA, 272.f., 1.apr., 307.l., 10-11.lp.Oriģināls)

Piltenē

1964.gada 22.janvārī

Izvilkums no izpildu komitejas lēmums Nr.6

(..)

Noklausoties Piltenes pilsētas izpildu komitejas priekšsēdētājas b. Zariņas ziņojumu par gatavošanos 1965.gada Padomju Latvijas Dziesmu un deju svētkiem,, Piltenes pilsētas Darbaļaužu deputātu padomes izpildu komiteja atzīmē, ka Piltenes kultūras namā sakarā ar direktora un diriģenta trūkumu pārtrauca darboties jauktais koris. Piltenes vidusskolā ir diriģente, kura varētu apmācīt kori, cerams, viņa sapratīs sabiedrisko pienākumu un uzņemsies vadīt kori.

(..)

Piltenes pilsētas DDP izpildu komitejas priekšsēdētāja Zariņa
Piltenes pilsētas DDP izpildu komitejas sekretāre Lagzdiņa


47. Piltenes pilsētas Kultūrizglītības komisijas 1964.gada 8.maija sēdes protokols par gatavošanos Dziesmu svētkiem (Ventspils ZVA, 272.f., 1.apr., 312.l., 3.lp. Oriģināls)

Piltenē,

1964.gada 8.maijā

Izvilkums no Kultūrizglītības komisijas
sēdes protokola

(..)

Nolēma, ka kora mēģinājumi 1 reizi nedēļā pa vienai stundai ir daudz par maz, jo jau 14.jūnijā jāpiedalās dziesmu svētku ieskaņu koncertā Popē, bet vēl daudz neapgūtu dziesmu. Nolēma palielināt kora mēģinājumu skaitu 2-3 st.nedēļā. Lūgt kolhoza valdi rast par iespējamu apmaksāt kora diriģentam par darbu ar kori. Tāpat nolemj lūgt kolhoza palīdzību nokārtot transporta jautājumu par dziedātāju un dejotāju atvešanu uz mēģinājumiem. Arī nolemj runāt, lai iestāžu vadītāji palīdz korī un deju kolektīvā iesaistīt sev pakļautos darbiniekus.

(..)


48. Piltenes pilsētas Kultūrizglītības komisijas darba plāns 1964.gada 3.ceturksnim (Ventspils ZVA, 272.f., 1.apr., 312.l., 7.lp. Oriģināls)

Izvilkums no Kultūrizglītības
komisijas darba plāna

(..)

2.) Augustā : Dziesmu svētku atskaņu koncerta sarīkošana

(..)


49. Padomju Latvijas 1965.gada Dziesmu un deju svētku republikāniskās komisijas 1965.gada 20.aprīļa lēmums par Padomju Latvijas Dziesmu un deju svētku 1965.gada repertuāra apgūšanu pilsētu un rajonu koros un deju kolektīvos (Ventspils ZVA, 369.f., 1.apr., 1065.l., 1-4.lp. Noraksts. Krievu valodā)


50. Ventspils rajona Kultūrizglītības komisijas 1967.gada 23.aprīļa sēdes protokols Nr.2 par līdzekļu piešķiršanu kora tērpu iegādei (Ventspils ZVA, 272.f., 1.apr., 368.l., 3.lp. Oriģināls)

1967.gada 23.aprīlī

Izvilkums no Kultūrizglītības komisijas
sēdes protokola Nr.2

(..)

Izsakās : b. Pavariņa, ka rajons dos tikai Kultūrnamam līdzekļus priekš remonta un inventāra iegādei. Par tērpiem jāgādā pašiem, un kad koris ir tas ir viss mūsu ciema gods. Tāpēc arī daudz vairāk vajadzētu līdzēt visām ciema iestādēm.

Nolemj : ka tērpu iegādei vīriešiem 16 gab. dos naudu Laidzes pansionāts 200 Rbļ, Piltenes pat. biedrība 200 Rbļ. Un kolhozs Piltene 500 Rbļ. Zūru mežniecības 1 x mēn. dos Kultūrnamam automašīnu. Neatsacīsies no palīdzēšanas ar transportu arī skola un patērētāju biedrība.

(..)

Kultūrkomisijas pr-tāja /paraksts/
Sekretāre /paraksts/


51. Jūrkalnes tautas nama 1968.gada atskaite (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 59.l., 22-24.lp. Oriģināls)

(..)

Republikas Dziesmu svētkiem negatavojas, jo Jūrkalnē nav koru, deju kolektīvu un pūtēju orķestris

Jūrkalnes tautas n. vad. / paraksts/


52. Ventspils rajona Kultūras nodaļas padomes 1968.gada 16.jūlija sēdes protokols Nr.6 par mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu un to vadītāju apbalvošanu ar piemiņas lietā (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 41.l., 13.lp. Oriģināls)

Izvilkums no Kultūras nodaļas padomes
sēdes protokola Nr.6

(..)

Nolēma : apbalvot Ventspils rajona jaukto koru virsdiriģenti Dzidru Kļaviņu.

(..)


53. Piltenes pilsētas Kultūras un izglītības pastāvīgās komisijas 1969.gada 9.janvāra sēdes protokols Nr.11 par koru gatavošanos republikāniskajiem Dziesmu svētkiem (Ventspils ZVA, 272.f., 1.apr., 382.l., 13-14.lp. Oriģināls)

Piltenē

1969.gada 9.janvārī

Izvilkums no Kultūras un izglītības
pastāvīgās komisijas sēdes protokola

(..)

b.Pavariņa. Iepazīstina ar kora darbu un turpmākiem uzdevumiem, lai kora darbu uzlabotu. Neapmierina mazo dalībnieku skaits. No l/a „Piltene” piedalās 9 dalībnieki, Piltenes pilsētas iedzīvotājiem 8 un no iestādēm arī pa 5-6 cilvēkiem.

(..)

b.Volodina. Patreiz nav satiksmes līdzekļu un tāpēc apgrūtina ierašanos uz kori. Jāsastāda darba plāns korim, lai zinātu uz ko jāgatavojas.

(..)


54. Ventspils rajona Kultūras nodaļas padomes 1969.gada 14.maija sēdes protokols par Vārves ciema deju kolektīva un Ugāles kultūras nama sieviešu vokālā ansambļa izvirzīšanu dalībai Liepājas rajona Pāvilostas Dziesmu svētku ieskaņas koncertā (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 41.l., 21-22.lp. Oriģināls)


55. Ventspils rajona Kultūrizglītības pastāvīgās komisijas 1969.gada 20.maija sēdes protokols Jūrkalnes, Užavas un Ziru klubu gatavošanos Dziesmu svētkiem (Ventspils ZVA, 299.f., 1.apr., 568.l., 2-3.lp Oriģināls)


56. Ventspils rajona Kultūras komisijas 1969.gada ziņojums par Jūrkalnes ciema kluba gatavošanos Dziesmu svētkiem (Ventspils ZVA, 299.f., 1.apr., 568.l., 5.lp. Oriģināls)


57. Piltenes pilsētas Darbaļaužu deputātu padomes XI sasaukuma II sesijas 1969.gada 5.jūnija protokols Nr. 2 par Piltenes kultūras nama darbu (Ventspils ZVA, 272.f., 1.apr., 472.l., 10-14.lp. Oriģināls)

Piltenē

1969.gada 5.jūnijā

Izvilkums no XI sasaukuma II sesijas
protokola

(..)

Nepieciešams norunāt ar iestāžu vadītājiem par transportu, lai varētu vakaros pašdarbniekus atvest uz kultūras namu. Ja kopīgi sastrādāsimies, tad Ļeņina 100 dzimšanas dienu un 1970.gadā dziesmu svētkus sagaidīsim ar labiem sasniegumiem.

Debatēs izteicās:

(..)

b.Vegneris : /23.vēlēšanu apgabals/ ka jāaktivizē darbs Piltenē, jo nav iespējami 12 kilometrus vakarā atnākt uz mēģinājumiem. Kultūras namam nepieciešams iegādāties savs autobuss.

(..)

b.Nelsons : /30.vēlēšanu apgabals/ ja transports tiek savlaicīgi prasīts, tad vienmēr esam izkārtojuši, bet ja prasa tikai tanī dienā, tad neko nevaram izkārtot, tā visi plānotie pasākumi jāzina savlaicīgi. Naudu tērpu iegādei dodam, bet tautas tērpi netiek atvesti mājās no šūšanas darbnīcu. (..) Esam ar mieru nopirkt mikroautobusu „Latvija” un nodot kultūras namam, kā arī algot šoferi.

Piltenes pilsētas DDP XI sasaukuma II sesijas vadītājs V.Vēzis
Piltenes pilsētas DDP XI sasaukuma II sesijas sekretāre V.Pavariņa


58. Ventspils rajona Kultūras nodaļas informācija pie 1969.gada atskaites (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 59.l., 4.lp. Oriģināls)

Izvilkums no Kultūras nodaļas
informācijas

(..)

Republikāniskajiem Dziesmu svētkiem rajonā gatavojas –

a/ 3 jauktie kori – dalībnieku skaits – 28
b/ 5 jauniešu deju kolektīvi – dalībnieku skaits – 76
c/ 2 veco ļaužu deju kolektīvi – dalībnieku skaits – 32


59. Ventspils rajona Kultūras nodaļas pasākumu plāns 1967.gada oktobrim – 1970.gada aprīlim, sagaidot V.I. Ļeņina 100.dzimšanas dienu (Ventspils ZVA. 300.f., 1.apr., 44.l., 12-13.lp. Oriģināls)

Izvilkums no Kultūras nodaļas
pasākumu plāna

Nr.p.k.

Veicamie pasākumi

Izpildes laiks

(..)

12.

Gatavoties un piedalīties republikas Dziesmu un deju svētkos

1970.g.

(..)





60. Piltenes pilsētas Darbaļaužu deputātu padomes XI sasaukuma XI sesijas 1970.gada 21.decembra protokols par Piltenes pilsētas izpildu komitejas darbu (Ventspils ZVA, 272.f., 1.apr., 472.l., 55-66.lp. Oriģināls)

Piltenē

1970.gada 21.decembrī

Izvilkums no XI sasaukuma XI sesijas
protokola

(..)

Koris piedalījās rajona un Rīgas dziesmu svētkos. Rīgā piedalījās mazā skaitliskā sastāvā, jo kolhozā strādājošie piedalījās ļoti maz, bija spraigs siena laiks. Ar kori strādāts ļoti daudz, bet iedzīvotāju skaits ļoti mazs pilsētā un pārējiem apgrūtināta tikšana uz mēģinājumiem.

Piltenes pilsētas DDP XI sasaukuma XI sesijas vadītājs Knets
Piltenes pilsētas DDP XI sasaukuma XI sesijas protokoliste Zariņa


61. Ventspils rajona izpildu komitejas 1971.gada 8.jūnija lēmums Nr.100 par gatavošanos Dziesmu svētku simtgadei (Ventspils ZVA, 299.f., 469.l., 16-17.lp. Oriģināls)


62. Piltenes pilsētas izpildu komitejas 1974.gada 24.februāra lēmums Nr.3 par Piltenes kultūras nama pašdarbības pulciņu darbu (Ventspils ZVA, 272.f., 1.apr., 566.l., 7-8.lp. Oriģināls)

Piltenē

1972.gada 24.februārī

Izvilkums no izpildu komitejas lēmums Nr.3

(..)

Daudz jāpiestrādā, lai koristi regulāri apmeklē mēģinājumus. Lai koris varētu piedalīties 1973.gada Dziesmu svētkos Rīgā, nekavējoši jāpasūta izgatavošanai tērpi koristiem.

(..)

Piltenes pilsētas DDP izpildu komitejas priekšsēdētāja V.Pavariņa
Piltenes pilsētas DDP izpildu komitejas sekretāre V.Korna


63. Ventspils rajona izpildu komitejas 1973.gada 10.aprīļa lēmums Nr.74 par rajona skolēnu muzikālās audzināšanas darba organizatoriskās komitejas izveidošanu (Ventspils ZVA, 299.f., 1.apr., 767.l., 22.lp Oriģināls)


64. Latvijas PSR Ministru padomes 1976.gada 19.oktobra lēmums Nr.480 par Padomju Latvijas Dziesmu svētku sarīkošanu 1977.gadā (Ventspils ZVA kolekcija, 6.apr., 124.l., 168-173.lp. Noraksts)

Rīgā

1976.gada 19.oktobris

Izvilkums no Ministru Padomes
lēmums Nr.480

(..)

26. Uzdot rajonu un pilsētu Darbaļaužu deputātu padomju izpildu komitejām, uzņēmumu, organizāciju, iestāžu vadītājiem, kā arī kolhoziem rekomendēt 1977.gada Padomju Latvijas Dziesmu svētku dalībniekus atbrīvot no darba uz kopmēģinājumu un koncertu laiku, saglabājot vidējo darba algu.

(..)

Latvijas PSR Ministru Padomes priekšsēdētājs J.Rubens
Latvijas PSR Ministru padomes Lietu pārvaldnieks J.Šneiders


65. Ventspils rajona 1977.gada Dziesmu svētku ieņēmumu – izdevumu tāme (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 136.l., 39.lp. Oriģināls)

Izvilkums no Dziesmu svētku
ieņēmumu – izdevumu tāme

(..)

Ieņēmumi : rbļ. Pieci simti trīsdesmit rubļi un 00 kapeikas
Izdevumi : rbļ. Divi tūkstoši divi simti trīsdesmit un 00 kapeikas
Starpību :”rbļ.1700.- segt no rajona Kultūras nama budžeta.

Ventspilī 1977.gada 26.maijā

Rajona Kultūras nodaļas vadītāja
Galv. grāmatvede


66. Ventspils rajona Kultūras nodaļas 1977.gada 2.jūnija lūgums Ventspils rajona izpildu komitejai piešķirt papildus līdzekļus Dziesmu svētku izdevumiem (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 136.l., 40.lp. Noraksts)


67. Tārgales tautas nama pasākumu plāns 1977.gada jūlijam (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 134.l., 100.lp. Oriģināls)

Izvilkums no pasākumu plāna

Datums

Pasākums

Vieta

Atbildīgais

(..)

18.-24.jūlijam

Tārgales sieviešu korim kopā ar Ventspils rajona sieviešu kori piedalīties LPSR 60.g.d. veltītajos Dziesmu svētkos

Rīga

Ceplīte

Roze

(..)


68. Ventspils pilsētas un rajona Dziesmu svētku sagatavošanas apspriedes 1979.gada 3.aprīļa protokols par gatavošanos Dziesmu svētkiem (Ventspils ZVA, 264.f., 1.apr., 312.l., 6.lp. Oriģināls)

Ventspilī

1979.gada 3.aprīlī

Izvilkums no Ventspils pilsētas un rajona dziesmu
svētku sagatavošanas apspriedes protokola

(..)

b.Grīnbergs – Pilsētas koru skate notiks 27.maijā pulkst.12.00 Ostas kultūras namā. Pulkst.14.00 notiks rajona koru skate. Katram korim jāizpilda 3 dziesmas – 1.dziesmu nosaka žūrija, 2.dziesmu izlozē no dziesmu svētku repertuāra, 3.- pēc kora izvēles.

(..)

Sēdi vadīja /paraksts/


69. Ventspils rajona Kultūras nodaļas 1980.gada jūlija pavēle Nr.23 par Ventspils rajona Kultūras nama metodiķes komandēšanu uz republikāniskajiem Dziesmu un deju svētkiem 5.-13.jūlijā (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 394.l., 15.lp. o. p. Oriģināls)


70. Piltenes kultūras nama darba plāns 1980.gada jūlijam (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 177.l., 8.lp. Oriģināls)

Izvilkums no kultūras nama darba plāna

(..)

6.VII Pašdarbnieku izbraukšana uz Dziesmu un Deju svētkiem Rīgā
No 11 VII – 13.VII Dziesmu svētki

(..)

Piltenes kultūras nama direktore /paraksts/


71. Ventspils rajona Dziesmu svētku organizatoriskās komitejas 1984.gada 6.marta sēdes protokols par jaukto koru gatavošanos zonas Dziesmu svētkiem (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 287.l., 1-3.lp.)

Izvilkums no Dziesmu svētku organizatoriskās
komitejas sēdes protokola

(..)

P.Foigts*. B.Lagzdiņa cīnās kā Don-Kihots. Ja aktīvi neiejauksies un nepalīdzēs sovhoza, kolhoza un ciema padomes vadītāji, tad nekas labs nav gaidāms. Bez dziedātājiem koris nevar pastāvēt. Pagājušā gadā koris nestrādāja, nebikstīja arī no rajona, nebija nekādu pasākumu – tas ir atstājis sliktu iespaidu. Skola arī kori ignorē, bet jaunas balsis korim ir nepieciešamas . Piemēram, korī „Līvzeme” līdz ar jauniešu iesaistīšanu ir radies dzīvīgums. Zūru 8-gadīgās skolas meitenes varētu iesaistīties, bet tad korī vairs nenākšot skolotāji. Arī dziesmas ir grūtas, piemēram „Upe un cilvēka dzīve” . Uz zonas Dziesmu svētkiem repertuāru varētu apgūt, ja visi dziedātāji regulāri nāktu uz mēģinājumiem.

(..)

Orgkomitejas sēdes vadītāja L.Goldberga
Protokoliste L.Grīnberga

* Vārves ciema jauktā kora diriģents


72. Ventspils rajona koru, kas piedalījās zonālajos Dziesmu svētkos Kuldīgā 1984.gada 17.-18.jūnijā, saraksts (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 287.l., 4.lp. Oriģināls)



73. Ventspils rajona Patērētāju biedrības sieviešu kora „Madara” dalībnieku, kas piedalījās zonas Dziesmu svētkos Kuldīgā 1984.gada 16.-17.jūnijā Kuldīgā, saraksti (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 287.l., 5-7.lp. Oriģināls)



74. Ventspils rajona Patērētāju biedrības sieviešu korim „Madara” izsniegto ēdināšanas talonu dalībai zonas Dziesmu svētkos Kuldīgā 1984.gada 16.-17.jūnijā Kuldīgā, saraksti (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 287.l., 8-9.lp.Oriģināls)


75. Ventspils rajona kolhoza „Liekne” pašdarbnieku, kas piedalīsies zonas Dziesmu svētkos Kuldīgā 1984.gada 16.-17.jūnijā Kuldīgā, saraksts (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 287.l., 12.lp. Oriģināls)


76. Ventspils Mašīnu remonta stacijas pašdarbības dalībnieku, kas piedalīsies zonas Dziesmu svētkos Kuldīgā 1984.gada 16.-17.jūnijā Kuldīgā, saraksts (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 287.l., 13.lp. Oriģināls)


77. Ventspils rajona sieviešu kora „Dzintarlāse dalībnieču saraksts 1984.gadā (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 287.l., 11.lp. Oriģināls)


78. Vimpelis – Pilsētas un rajona Dziesmu un deju svētki 1984. (Ventspils ZVA, 898.f., 1.apr., 43.l., 67.lp. Oriģināls)


79. 1985.gada 4.janvāra pieteikumi Em.Melngaiļa Republikas Tautas mākslas un kultūras-izglītības darba zinātniski metodiskam centram par Ventspils rajona mākslinieciskās pašdarbības kolektīviem, kas gatavojas Latvijas PSR Dziesmu un deju svētkiem (Ventspils ZVA, 300.f., 321.l., 18-19.lp. Noraksts)


80. 1985.gada 28.janvāra informācija par Ventspils rajona pašdarbības kolektīvu gatavošanos Latvijas PSR Dziesmu un deju svētkiem, kas veltīti 40.gadadienai kopš Padomju tautas uzvaras Lielajā Tēvijas karā (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 321.l., 17.lp. Noraksts)

1985.gada 28.janvārī Nr.13/1-26

Izvilkums no informācijas par pašdarbības kolektīvu
gatavošanos Dziesmu svētkiem

(..)

Dzelzceļa transportu izmantos 366 svētku dalībnieki.
Dziesmu svētku laikā Ventspils rajona pašdarbniekus apkalpos 13 autobusi.

Rajona Kultūras nodaļas vadītājs L.Puziņa


81. 1985.gada Padomju Latvijas Dziesmu un deju svētku repertuārs (Ventspils ZVA, 37.f., 1.apr., 497.l., 1-4.lp. Noraksts)


82. Latvijas PSR Kultūras ministrijas kolēģijas 1985.gada 25.februāra protokols par 40.gadadienai, kopš padomju tautas uzvaras Lielajā Tēvijas karā, un 45.gadadienai, kopš padomju varas atjaunošanas Latvijā, veltīto 1985.gada Dziesmu un deju svētku koru, deju kolektīvu un pūtēju orķestru sacensību organizēšanu (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 321.l., 1-5., 13-16.lp. Noraksts)

Pielikums Nr.8
Latvijas PSR Kultūras Ministrijas kolēģijas
1985.gada 25.februāra
lēmumam, Prot. Nr.3, § V

RAJONU / PILSĒTU KORU VIRSDIRIĢENTI,
PŪTĒJU ORĶESTRU VIRSVADĪTĀJI UN
DEJU KOLEKTIVU VIRSVADĪTĀJI

Rajons/Pilsēta

Koru virsdiriģenti

Pūtēju orķestru virsdiriģenti

Deju kolektīvu virsvadītāji

(..)

Ventspils rajons

A.Rebhūns

V. Vinokurovs

V. Feldmanis

(..)


83. Latvijas PSR Kultūras ministrijas 1985.gada 25.marta telegramma ar lūgumu Ventspils rajona Kultūras nodaļai sniegt ziņas par nepieciešamo papildus degvielu Dziesmu svētku dalībnieku transportam un Ventspils rajona Kultūras nodaļas aprēķins (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 321.l., 40a – 42.lp. Oriģināls. Krievu valodā)



84. Dziesmu un deju svētku rajonu koru sacensību 1985.gada 30.marta protokols par žūrijas vērtējumu Ventspils rajona koriem (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 321.l., 23.lp. Oriģināls)


85. Informācija par Ventspils rajona 1985.gada 30.marta koru skati (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 321.l., 24.lp. Oriģināls)

Izvilkums no informācijas par koru skati

Piedalījās

1)RPB sieviešu koris „Madara” – 52 dalībnieces, diriģente A.Ceplīte, koncertmeistare L.Puziņa
2)Rajona apvienotais sieviešu koris „Dzintarlāse” – 44 dalībnieces, diriģente Baiba Palkavniece, kormeistare Dina Ozola, koncertmeistare Dace Kristovska
3)Rajona apvienotais vīru koris „Zītars” – 42 dalībnieki, diriģenti Minjona un Andris Rebhūni, koncertmeistars Vairis Martinovskis
4) Vārves un Ugāles apvienotais jauktais koris – 73 dalībnieki (20 vīri un 53 sievas), diriģenti Pēteris Foigts, Aira Štreinerte

(..)


86. Ventspils rajona Kultūras nodaļas 1985.gada 1.aprīļa ielūgums Lietuvas PSR trikotāžas fabrikas deju kolektīvam „Žugas” piedalīties Ventspils rajona Dziesmu un deju svētkos 1985.gada jūnijā (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 320.l., 28.lp. Oriģināls. Krievu valodā)



87. Latvijas PSR Kultūras ministrijas 1985.gada 11.aprīļa vēstule par degvielas piešķiršanu Dziesmu svētku dalībnieku transportam (Ventspils ZVA, 37.f., 1.apr., 497.l., 37.lp. Oriģināls)


88. Ventspils rajona Kultūras nodaļas 1985.gada 17.aprīļa vēstule Haapsalu rajona (Igaunijā) Kultūras nodaļai par deju kolektīva „Kurzeme” un lauku kapelas piedalīšanos Haapsalas Dziesmu svētkos (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 320.l., 29-30.lp. Noraksts. Krievu valodā)

Haapsalas rajona Kultūras nodaļas
Vadītājam b.Hjuttam

Ventspils rajona Kultūras nodaļa paziņo, ka Jūsu rajona Dziesmu svētkos piedalīsies deju kolektīvs „Kurzeme” un lauku kapela. Delegācija sastāv no četrdesmit pieciem (45) cilvēkiem

Ventspils rajona Kultūras nodaļas vadītājs L.Puziņš


89. Em. Melngaiļa Republikas Tautas mākslas un kultūras-izglītības darba zinātniski metodiskā centra 1985.gada 5.maija informācija Ventspils rajona Kultūras nodaļai par koriem, kas izvirzīti koru pusfināla sacensībām Rīgā (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 321.l., 22.lp. Oriģināls)


90. 1985.gada 18.jūnijā Ventspils rajona Kultūras nodaļā apstiprinātā Ventspils pilsētas un rajona Dziesmu un deju svētku programma (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 320.l., 46-47.lp. Oriģināls. Latviešu un krievu valodā)



91. 1985.gada 19.jūnija pieprasījums Ventspils rajona Patērētāju biedrībai nodrošināt Dziesmu svētku dalībnieku ēdināšanu (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 321.l., 46.lp. Noraksts)

Nr.160 / 1-26
VENTSPILS RAJONA
PATĒRĒTĀJU BIEDRĪBA

Pieprasījums

Par dziesmu un deju svētku
dalībnieku ēdināšanu

Sakarā ar viesu kolektīvu ēdināšanu Ventspils rajona un pilsētas Dziesmu un deju svētkos š.g.29.jūnijā lūdzam nodrošināt SCO ēdnīcā pusdienas 45 cilvēkiem (45 rbļ.) laikā no pulkst.13-14.00
sausās vakariņas 90 cilvēkiem (72 rbļ.) un Piltenes vidusskolā auksto galdu 80 cilvēkiem (64 rbļ.). 30.jūnijā Piltenes vidusskolas ēdnīcā sausās vakariņas 140 cilvēkiem (112 rbļ.)

Kultūras nodaļas vadītāja L.Puziņa


92. Ventspils rajona Kultūras nodaļas 1985.gada 5.jūlija pieteikums Rīgas pilsētas Proletāriešu rajona sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumam Nr.26 par dalībnieku ēdināšanu Dziesmu un deju svētkos (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 321.l., 43-44.lp. Noraksts)

Izvilkums no pieteikuma sabiedriskās
ēdināšanas uzņēmuma Nr.26

(..)

Lūdzam izrakstīt rēķinu Ventspils rajona Kultūras nodaļai Dziesmu un deju svētku dalībnieku ēdināšanai 1985.gada jūlija mēnesī Rīgā
pavisam 319 dalībniekiem kopsummā par Rbļ.5472,50

(..)

Kultūras nodaļas vadītāja L.Puziņa
Galvenā grāmatvede E.Ūdre


93. Ventspils rajona izpildkomitejas 1985.gada 15.jūlija rīkojums Nr.74a-r par kora dalībnieces atbrīvošanu no darba sakarā ar dalību Dziesmu un deju svētkos Rīgā 15.-22.jūlijā, saglabājot vidējo darba algu (Ventspils ZVA, 299.f., 1.apr., 1480.l., 126.lp. Oriģināls)


94. Ventspils rajona vīru kora „Zītars” dalībnieku saraksts 1985.gada Dziesmu un deju svētkus Rīgā (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 321.l., 33.lp. Oriģināls)


95. Ventspils rajona sieviešu kora „Dzintarlāse” dalībnieku saraksts 1985.gada Dziesmu un deju svētkus Rīgā (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 321.l., 34.lp. Oriģināls)


96. Ventspils rajona RPB sieviešu kora „Madara” dalībnieku saraksts 1985.gada Dziesmu un deju svētkus Rīgā (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 321.l., 35.lp. Oriģināls)


97. Ventspils rajona drenu cauruļu rūpnīcas „Usma” jauktā kora dalībnieku saraksts 1985.gada Dziesmu un deju svētkus Rīgā (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 321.l., 36.lp. Oriģināls)


98. Padomju saimniecības „Ventspils” jauktā kora dalībnieku saraksts 1985.gada Dziesmu un deju svētkus Rīgā (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 321.l., 39.lp. Oriģināls)


99. Ventspils rajona izpildkomitejas 1985.gada 8.augusta rīkojums Nr.80 par prēmiju piešķiršanu kultūras darbiniekiem par veikto organizatorisko darbu republikas Dziesmu un deju svētku laikā (Ventspils ZVA, 299.f., 1.apr., 1480.l., 135.lp. Oriģināls)


100. Informācija par mākslinieciskās pašdarbības, fiziskās kultūras un sporta lomu un tās palielināšanu darbaļaužu brīvā laika lietderīgā izmantošanā un personības vispusīgā attīstīšanā 1985.gadā Ventspils rajona (Ventspils ZVA, 300.f., 1.apr., 300.l., 3-13.lp. Oriģināls)

Izvilkums no informācijas

(..)

Regulāri vienu reizi mēnesī notiek pilsētas un rajona koru kopmēģinājumi, kuros jaukto koru repertuārs tiek apgūts kopā ar pilsētas jauktajiem Tautas koriem „Līvzeme” un „Kaiva” , vīru koris sadziedas ar kultūras nama „Jūras vārti” vīru kori „Liedags”, sieviešu kori sadziedas ar kultūras nama „Jūras vārti” sieviešu kori „Venda”. Jāsaka, ka kopmēģinājumos dalībnieku apmeklētība ir apmierinoša. Virsdiriģentes – Nopelniem bagātās mākslas darbinieces Elvīras Salmiņas darbs ar koru kolektīviem mākslinieciski augstvērtīgs. 30.martā rajona koru skatē tiks izvirzīti kolektīvi koru skates pusfinālam.

(..)


101. Ventspils rajona izpildkomitejas 1990.gada 13.jūlija rīkojums Nr.88-r par kultūras darbinieku prēmēšanu par ieguldīto darbu Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku sagatavošanā (Ventspils ZVA, 299.f., 1.apr., 1739.l., 11.lp Oriģināls)


Atpakaļ
© Latvijas Nacionālais arhīvs, Ventspils ZVA, 2007. Izstrādātājs:  SIA "Profero"
 
Ventspils ZVA Liepājas ZVA Tukuma ZVA Siguldas ZVA Jelgavas ZVA Jēkabpils ZVA Daugavpils ZVA Cēsu ZVA Rēzeknes ZVA Alūksnes ZVA Valmieras ZVA